OBJEDNEJTE SE
ONLINE
ZDE

DENTÁLNÍ HYGIENA

Protože zdravé zuby jsou Vaší vizitkou

Protože čisté zuby opravdu nemohou onemocnět!

S pacientem přímo v jeho ústech nacvičíme správné čištění zubů vhodným zubním kartáčkem a čištění mezizubními kartáčky, jejichž velikost odpovídá přesně jeho mezizubním prostorům. V rámci výkonu nabízíme také prohlídku dutiny ústní, před a po zákroku, speciální intraorální kamerou. Pacient po ošetření odchází z naší ordinace vybaven nejen instrukcemi ke správné domácí péči o chrup, ale také těmi pravými pomůckami ke správnému čištění zubů.
Těšíme se na Vaši návštěvu.

Máte pocit, že je ošetření dentální hygienistkou pro Vás zbytečné?

Omyl! I zdánlivě čisté zuby potřebují alespoň jednou za čas profesionálně vyčistit. Navíc mnohdy stačí málo – odstranění pigmentací způsobených pitím kávy, čaje či kouřením – a odcházíte spokojeni s úsměvem zářivějším! Chcete-li mít zuby dlouhodobě zdravé a krásné je nutné brát dentální hygienu vážně. Prevence v oblasti zubní péče, kterou dentální hygiena představuje, je nejen nejúčinnější, ale zároveň také nejlevnější způsob péče o zuby.

Jen správnou a pravidelnou péčí o chrup lze zajistit dlouhodobé zdraví zubů bez kazů, zánětu dásní a parodontózy. Jedině to je spolehlivá cesta k udržení funkčního a zdravého chrupu po celý život.

Dentální hygiena se zabývá zejména stanovením indexu čistoty chrupu, odstraňováním plaku a zubního kamene, instruktáží domácí péče o chrup a seznámením pacienta s pomůckami ke správnému čištění zubů. Mít zdravý a hezky vypadající chrup je touha mnoha lidí. Dentální hygienou lze předejít celé řadě komplikací, kterými jsou zubní kaz, zánět dásní a parodontóza. Avšak ani dentální hygiena dnes nedovede sejmout z pacienta zodpovědnost za stav vlastního chrupu. Domácí péče založená na informacích a instruktáži od dentální hygienistky je jedinou spolehlivou cestou k udržení zdravého chrupu. Správných návyků v oblasti ústní hygieny nelze dosáhnout bez podrobné profesionální pomoci.
Pro zachování trvale zdravých zubů je potřebná vysoká úroveň jejich hygieny, kterou zajistí jen pravidelné odborné čištění zubů.