OBJEDNEJTE SE
ONLINE
ZDE

NITROOČNÍ OPERACE

Operace šedého zákalu

Varianty programů operace šedého zákalu

Našim pacientům nabízíme několik programů s různou úrovní kvality vidění.

1. Program základní

Implantace čiré, měkké ( foldable), jednokusové, hydrofobní, monofokální čočky. Tento program umožnuje po operaci ostré vidění na jednu zvolenou vzdálenost - na dálku, nebo na blízko ( většinou vidění bez brýlí na dálku a nutnost používání brýlí na blízko a na střední vzdálenost)

2. Program s ochranou sítnice

Implantace čiré, měkké ( foldable), jednokusové, hydrofobní, monofokální, žluté čočky AcrySof® Single-Piece Natural Tato čočka je zhotovena z hydrofobního akrylátu AcrySof® - měkkého, poddajného materiálu vyrobeného zvláště pro nitrooční čočky. Tento materiál se chová v oku velice dobře a tím přispívá k výtečným dlouhodobým výsledkům. Tato čočka chrání Vaše oči před UV zářením a navíc i před škodlivým modrým zářením, které může poškozovat sítnici a napomáhat tím vzniku věkem podmíněné makulární degenerace. I v tomto programu volíte ostré vidění na jednu vzdálenost - na dálku, nebo na blízko (většinou vidění bez brýlí na dálku a nutnost používání brýlí na blízko a na střední vzdálenost).

3. Program ostrého a kontrastního vidění

Implantace čiré, měkké ( foldable), jednokusové, hydrofobní, monofokální čočky AcrySof® Single-Piece Natural IQ Tato čočka nabízí stejné výhody jako žlutá čočka, ovšem navíc disponuje asférickou optikou, která umožňuje ostré vidění i v situacích, kdy jsou na oko kladeny zvýšené nároky, např. za šera či za zhoršených světelných podmínek. Zde je největší rozdíl mezi tímto programem a programem č. 2, který nabízí žlutou čočku. Speciální úprava čočky IQ umožňuje kvalitní kontrastní vidění za všech okolností. Tuto vlastnost ocení hlavně aktivní lidé a řidiči. I v tomto programu volíte ostré vidění na jednu vzdálenost - na dálku, nebo blízko (většinou vidění bez brýlí na dálku a nutnost používání brýlí na blízko a na střední vzdálenost).

4. Program ostrého a kontrastního vidění s řešením astigmatismu

Implantace čiré, měkké ( foldable), jednokusové, hydrofobní, monofokální čočky AcrySof® Single-Piece Natural IQ Toric k řešení astigmatismu. Tato čočka nabízí stejné výhody jako žlutá čočka a IQ čočka z programu č.3. Speciální úprava čočky IQ Toric umožňuje kvalitní kontrastní vidění za všech okolností i pro oko s nepravidelným zakřivením rohovky ( tzv.astigmatismem). I v tomto programu volíte ostré vidění na jednu vzdálenost - na dálku, nebo na blízko (většinou vidění bez brýlí na dálku a nutnost používání brýlí na blízko a na střední vzdálenost).

5. Program plně funkčního vidění na všechny vzdálenosti

Implantace čiré, měkké ( foldable), jednokusové, hydrofobní, multifokální čočky AcrySof® IQ ReSTOR Tato multifokální čočka Vám znovu umožní život bez brýlí. Oční lékaři TOP ESTHETIC na základě speciálních vyšetření individuálně vyhodnotí, zda jste pro tuto čočku vhodným kandidátem. Po implantaci této čočky naprostá většina pacientů nepotřebuje vůbec brýle, ani na dálku, ani na blízko. Samozřejmě multifokální čočka AcrySof IQ ReSTOR splňuje všechny parametry žluté i IQ čočky.

6. Program plně funkčního vidění na všechny vzdálenosti s řešením astigmatismu

Implantace čiré, měkké ( foldable), jednokusové, hydrofobní, multifokální čočky AcrySof® IQ ReSTOR Multifocal Toric Tato čočka nabízí stejné výhody jako multifokální čočka z programu č.5. Speciální úprava čočky IQ ReSTOR Multifocal Toric umožňuje kvalitní vidění na všechny vzdálenosti i pro oko s nepravidelným zakřivením rohovky ( tzv.astigmatismem).

Korekce dioptrických vad

Komu je tato operace určena

Pokud jste dosáhli věku 45 let a trpíte krátkozrakostí, dalekozrakostí či presbyopií a chcete se zbavit brýlí, právě pro Vás je určena tzv. refrakční lensektomie. N rozdíl od laserových zákroků, kdy se mění tloušťka či zakřivení rohovky, refrakční lensektomie upravuje dioptrické poměry v oku výměnou původní čiré lidské čočky za umělou nitrooční čočku předem určené dioptrické síly. Refrakční lensektomii obecně nedoporučujeme lidem mladším 40ti let, kdy je ještě zachována schopnost akomodace ( schopnost čočky změnou svého tvaru umožnit zaostřování pohledu na různé vzdálenosti).

Princip operace

Principem léčby krátkozrakosti, dalekozrakosti či presbyopie u této operace je odstranění původní čiré čočky z oka ( tzv. refrakční lensektomie) a její náhrada za umělou čočku předem určené dioptrické síly. Naši lékaři při podrobném předoperačním vyšetření určí hodnotu implantované čočky , čímž umožní vykorigovat dioptrickou vadu. Výsledkem je kvalitní vidění na zvolenou vzdálenost bez brýlí. V případě multifokální čočky komfortní vidění na všechny vzdálenosti bez brýlí. Nitrooční čočky jsou vyrobeny z biokompatibilního materiálu. Oko je tedy dobře přijímá, nevyžadují žádnou pooperační péči.

Druhy nitroočních umělých čoček

Monofokální nitrooční čočky – tyto čočky umožňují po operaci ostré vidění na jednu Vámi zvolenou vzdálenost - na dálku, nebo na blízko ( většinou vidění bez brýlí na dálku a nutnost používání brýlí na blízko a na střední vzdálenost). Alternativou je zvolení tzv. metody MONOVISION, kdy jedna implantovaná čočka je vypočítána pro vidění na dálku a ve druhém oku pro vidění na blízko.

Multifokální nitrooční čočka – tyto čočky umožňují ostré vidění do dálky bez brýlí a zároveň usnadňují vidění na střední vzdálenost a do blízka. Po implantaci této čočky naprostá většina pacientů nepotřebuje vůbec brýle, výjimkou může být čtení velmi malého tisku za horších světelných podmínek. Multifokální nitrooční čočku ocení zejména aktivní lidé, kteří jsou nuceni pro různé vzdálenosti používat různé brýle. Multifokální čočky nejsou vhodné pro osoby s jiným očním postižením.

Alternativní řešení refrakční vady

Alternativou této operace je nošení brýlí či kontaktních čoček, laserová operace ( řeší vždy pouze vidění na jednu vzdálenost a není tedy vhodná po 40.roce) či implantace fakické nitrooční čočky ( také řeší pouze jednu vzdálenost).