/**/ Sluzby-_ls_Biologicka-lecba - TOP Esthetic
 • Všechny naše oční ambulance i oční optiky jsou v běžném provozu pro standardní i akutní péči. V platnosti zůstávají i veškeré operační zákroky a estetické výkony. Na všech našich pobočkách přijímáme nové pacienty. Máme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami.

 • Léčba sítnice

  Biologická léčba

  Léčba vlhké formy VPMD je dlouhodobá a vyžaduje spolupráci pacienta, jeho očního lékaře a dalších specialistů. Velmi důležité v léčbě vlhké formy VPMD je dodržování termínů aplikací speciálních biologických léků, tzv. anti-VEGF preparátů. Tyto léky mají za úkol potlačit nežádoucí růst nových cév v oblasti žluté skvrny (makuly).

  Biologická léčba vlhké formy VPMD je pro pacienty, kteří splňují podmínky, hrazená českými zdravotními pojišťovnami. Pacienti, kteří podmínky nesplní, mají možnost si léčbu uhradit sami. Vzhledem k závažnosti a rychlé progresi tohoto onemocnění můžete na očních klinikách Top Esthetic počítat s krátkými objednacími lhůtami a s garancí optimálního léčebného schématu.

  Pokud pacient splňuje veškeré podmínky pro léčbu hrazenou zdravotní pojišťovnou, naplánuje ošetřující lékař biologickou léčbu formou aplikace anti-VEFG léků (injekcí). První 3 aplikace probíhají v intervalech po 4 týdnech. Do 3 dnů od aplikace se pacient dostaví na kontrolu. Po aplikaci třetí injekce proběhne v době za 4-8 týdnů komplexní kontrola a vyhodnocení průběhu léčby na naší klinice pomocí OCT, případně OCT angio přístroje. Při dobré odezvě na léčbu se intervaly mezi aplikacemi postupně prodlužují až do doby zklidnění a ustálení nálezu. Pokud se v průběhu léčení ukáže aplikace injekcí jako neúčinná, v léčení se již dále nepokračuje.

  Snažíme se léčbu zahájit co nejdříve, aby nedocházelo ke zhoršení zraku. Proto Vám již zpravidla během prvního vyšetření aplikujeme do oka první dávku anti-VEGF léku (injekci). Aplikace probíhá rychle. Někteří pacienti subjektivně tvrdí, že to „zatlačí a malinko zabolí“, ale většinou a objektivně prakticky nic nepociťují. Aplikace léku trvá jen pár minut, celkově s předcházejícími vyšetřeními však na klinice strávíte 2-3 hodiny.  Kontaktní formulář
  Kontaktní formulář slouží pro obecné dotazy či zprávy. K objednání prosím využijte objednací formulář.


  Naše pobočky


  Praha 9 – Letňany, Kyje

  Počet poboček: 2
  Vyberte pobočku


  Praha 5 – Hůrka

  Počet poboček: 1
  Vyberte pobočku


  Praha 4 – Modřany, Budějovická

  Počet poboček: 2
  Vyberte pobočku


  Ml. Boleslav

  Počet poboček: 3
  Vyberte pobočku  AES Clinic

  www.aesclinic.cz  Facebook  Lékaři Online