Léčba sítnice

Sítnicová poradna

Sítnicová ambulance naší kliniky zajišťuje vyšetření, dispenzarizaci a léčbu chorob sklivce a sítnice.

Disponujeme kompletní a velmi pokročilou diagnostickou technikou. Využíváme sofistikovaný CIRRUS HD-OCT přístroj společnosti Zeiss vybavený technologií ZEISS AngioPlex, který nám umožňuje včasnou, rychlou a přesnou diagnostiku makulárních chorob jako je věkem podmíněná degenerace makuly nebo různé druhy makulárních edémů (např. diabetický makulární edém, edém při venozní okluzi sítnice a další).

Další diagnostickou metodou využívanou pro sítnicové patologie je fluorescenční angiografie, při které se pacientovi zajistí žilní přístup kanylou a podá se kontrastní barvivo fluorescein. Vyšetření nám umožní přesně definovat místa abnormálního pohybu fluoresceinu v sítnicovém a choroidálním řečišti. Na základě tohoto vyšetření se provádí například laserová fotokoagulace sítnice, kterou naše ambulance taktéž poskytuje.

Řada makulárních onemocnění vyžaduje intravitreální léčbu přípravky antiVEGF nebo intravitreálně podávané kortikosteroidy, tato léčba je vázána na specializovaná centra. Úzkou spoluprací s fakultními pražskými očními klinikami jsme tuto léčbu schopni zajistit a zprostředkovat.Kontaktní formulář

Naše pobočky


Praha 9 – Letňany, Kyje

Počet poboček: 2
Vyberte pobočku


Praha 5 – Hůrka

Počet poboček: 1
Vyberte pobočku


Praha 4 – Modřany, Budějovická

Počet poboček: 2
Vyberte pobočku


Ml. Boleslav

Počet poboček: 3
Vyberte pobočkuAES Clinic

www.aesclinic.czFacebookLékaři Online