/**/ Sluzby-_ref_Prubeh-operace - TOP Esthetic
 • Všechny naše oční ambulance i oční optiky jsou v běžném provozu pro standardní i akutní péči. V platnosti zůstávají i veškeré operační zákroky a estetické výkony. Na všech našich pobočkách přijímáme nové pacienty. Máme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami.

 • Refrakční operace pro odstranění brýlí

  Průběh operace

  Vlastní operace (refrakční lensektomie) je velmi podobná operaci šedého zákalu. Provádíme ji na nejmodernějších operačních sálech v prostorách Kliniky Dr. Pírka v Mladé Boleslavi. Operace je ambulantní, na klinice strávíte celkem cca 1-2 hodiny. Operace se není třeba obávat. Samotný zákrok trvá cca 15 – 20 minut a je zcela nebolestivý. Celou dobou budete v péči zdravotních sester TOP ESTHETIC centra estetické a oční medicíny, které znáte z oční ambulance, operovat Vás bude lékař, který Vám prováděl předoperační oční vyšetření a konsultaci před operací.

  Před operací Vám bude sestra do oka opakovaně kapat oční kapky, které znecitliví oko a také rozšíří Vaší zorničku. Při vlastní operaci se nejprve na oku provede drobný řez velikosti 2- 2,5 mm. Poté se do oka vstříkne speciální viskoelastický roztok, který chrání jemné struktury oka před poškozením. Odstranění původní čočky je prováděno speciálním přístrojem tzv.fakoemulsifikací. Touto technikou dochází působením ultrazvuku k rozrušení jádra čočky na velmi drobné částečky, které jsou stejným přístrojem z oka opatrně odsáty. Z původní čočky zůstává v oku pouze část předního pouzdra a celé průhledné zadní pouzdro čočky, do kterého se následně vloží nová, čirá, umělá čočka.Tato čočka nahrazuje dioptrickou sílu původní lidské čočky a umožňuje tak ostré vidění po operaci.

  Na našem pracovišti používáme výhradně tzv. měkké (foldable) nitrooční čočky, které jsou do oka zasouvány stočené ve speciálním injektoru řezem menším než 2,5 mm. Takto malý řez výrazně snižuje riziko operačních a pooperačních komplikací, v naprosté většině případů nevyžaduje žádné šití ranky a zásadně tak urychluje pooperační obnovu vidění.

  U pacientů s tzv.astigmatismem (nepravidelným zakřivením rohovky) je vhodné v průběhu operace provést tzv. LRI (limbální relaxační incize), tedy drobné nářezy rohovky, které snižují nepravidelnost zakřivení rohovky a tím zkvalitňují vidění po operaci. Tato metoda je vhodná u nižších stupňů astigmatismu. U vyššího stupně astigmatismu je k optimálnímu řešení pooperačního vidění nutné implantovat tzv. torické nitrooční čočky.  Kontaktní formulář
  Kontaktní formulář slouží pro obecné dotazy či zprávy. K objednání prosím využijte objednací formulář.


  Naše pobočky


  Praha 9 – Letňany, Kyje

  Počet poboček: 2
  Vyberte pobočku


  Praha 5 – Hůrka

  Počet poboček: 1
  Vyberte pobočku


  Praha 4 – Modřany, Budějovická

  Počet poboček: 2
  Vyberte pobočku


  Ml. Boleslav

  Počet poboček: 3
  Vyberte pobočku  AES Clinic

  www.aesclinic.cz  Facebook  Lékaři Online