/**/ sluzby-_SZ_Možnosti léčby šedého zákalu - TOP Esthetic
 • Všechny naše oční ambulance i oční optiky jsou v běžném provozu pro standardní i akutní péči. V platnosti zůstávají i veškeré operační zákroky a estetické výkony. Na všech našich pobočkách přijímáme nové pacienty. Máme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami.

 • Operace šedého zákalu

  Možnosti léčby šedého zákalu

  Katarakta není “filmem či blánou“, které překrývají oko. Neodstraní ji žádné léky, kapky, lasery či speciální brýle. Stejně tak v současné době neexistují žádné léky či neoperační postupy, které by mohly kalení čočky zastavit či odstranit. Jediný způsob, jak léčit šedý zákal, je operace, při které je z oka odstraněna původní zkalená čočka a následně je nahrazena novou umělou čočkou.

  Zásadním krokem před rozhodnutím o provedení zákroku je podrobné vyšetření a osobní porada se zkušeným očním lékařem. Operaci šedého zákalu provádíme od určitého stupně zkalení čočky, kdy již pacient v naprosté většině případů pociťuje zhoršení vidění. Pokud se k operaci přistoupí až v době, kdy je již zákal ve velmi pokročilém stádiu (tvrdá, hutně zkalená, zcela neprůhledná čočka) je operace výrazně obtížnější a zásadně stoupá riziko operačních a pooperačních komplikací.

  Zjistěte více
  Kontaktní formulář
  Kontaktní formulář slouží pro obecné dotazy či zprávy. K objednání prosím využijte objednací formulář.


  Naše pobočky


  Praha 9 – Letňany, Kyje

  Počet poboček: 2
  Vyberte pobočku


  Praha 5 – Hůrka

  Počet poboček: 1
  Vyberte pobočku


  Praha 4 – Modřany, Budějovická

  Počet poboček: 2
  Vyberte pobočku


  Ml. Boleslav

  Počet poboček: 3
  Vyberte pobočku  AES Clinic

  www.aesclinic.cz  Facebook  Lékaři Online