• Všechny naše oční ambulance i oční optiky jsou v běžném provozu pro standardní i akutní péči. V platnosti zůstávají i veškeré operační zákroky a estetické výkony. Na všech našich pobočkách přijímáme nové pacienty. Máme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami.

 • Operace šedého zákalu

  Možnosti léčby šedého zákalu

  Katarakta není “filmem či blánou“, které překrývají oko. Neodstraní ji žádné léky, kapky, lasery či speciální brýle. Stejně tak v současné době neexistují žádné léky či neoperační postupy, které by mohly kalení čočky zastavit či odstranit. Jediný způsob, jak léčit šedý zákal, je operace, při které je z oka odstraněna původní zkalená čočka a následně je nahrazena novou umělou čočkou.

  Zásadním krokem před rozhodnutím o provedení zákroku je podrobné vyšetření a osobní porada se zkušeným očním lékařem. Operaci šedého zákalu provádíme od určitého stupně zkalení čočky, kdy již pacient v naprosté většině případů pociťuje zhoršení vidění. Pokud se k operaci přistoupí až v době, kdy je již zákal ve velmi pokročilém stádiu (tvrdá, hutně zkalená, zcela neprůhledná čočka) je operace výrazně obtížnější a zásadně stoupá riziko operačních a pooperačních komplikací.

  Zjistěte více
  Kontaktní formulář
  Kontaktní formulář slouží pro obecné dotazy či zprávy. K objednání prosím využijte objednací formulář.


  Naše pobočky


  Praha 9 – Letňany, Kyje

  Počet poboček: 2
  Vyberte pobočku


  Praha 5 – Hůrka

  Počet poboček: 1
  Vyberte pobočku


  Praha 4 – Modřany, Budějovická

  Počet poboček: 2
  Vyberte pobočku


  Ml. Boleslav

  Počet poboček: 3
  Vyberte pobočku  AES Clinic

  www.aesclinic.cz  Facebook  Lékaři Online


  OZNÁMENÍ

  Milí pacienti,

  z důvodu zhoršující se epidemické situace bychom vás rádi požádali, abyste nechodili na naše kliniky, pokud na sobě budete pozorovat: zvýšenou teplotu, bolest hlavy, rýmu, kašel nebo jiné příznaky virového onemocnění. Prosíme vás, abyste v takovém případě místo návštěvy na naší kliniku či do ambulance zavolali, rádi Vám poskytneme jiný vhodný termín návštěvy.

  Prosíme naše pacienty, aby měli při příchodu na kliniku nasazený čistý respirátor nebo nanoroušku a na recepci si vydezinfikovali ruce. V čekárnách prosíme o dodržování odstupu minimálně 1,5 – 2 m. Dále žádáme doprovod, aby pacienta doprovázel pouze ke dveřím kliniky. Po vyšetření či zákroku bude sestra resp. recepční doprovázející osobu kontaktovat.
  Poskytujeme komplexní oční péči nejvyšší kvality za dodržování těch nejpřísnějších hygienických a provozních opatření pro ochranu vašeho zdraví a bezpečí.

  Děkujeme za pochopení.
  Top Esthetic
  součást sítě očních klinik Lexum