Operace šedého zákalu

Typy nitroočních čoček

Našim pacientům nabízíme několik programů operace šedého zákalu s různou úrovní kvality vidění.

1. Program základní

Implantace čiré, měkké (foldable), jednokusové, hydrofobní, monofokální čočky. Tento program umožňuje po operaci ostré vidění na jednu zvolenou vzdálenost – na dálku nebo na blízko (většinou vidění bez brýlí na dálku a nutnost používání brýlí na blízko a na střední vzdálenost).

2. Program s ochranou sítnice

Implantace čiré, měkké (foldable), jednokusové, hydrofobní, monofokální, žluté čočky. Tato čočka je zhotovena z hydrofobního akrylátu – měkkého, poddajného materiálu vyrobeného zvláště pro nitrooční čočky. Tento materiál se chová v oku velice dobře a tím přispívá k výtečným dlouhodobým výsledkům. Žlutá čočka chrání Vaše oči před UV zářením a navíc i před škodlivým modrým zářením, které může poškozovat sítnici a napomáhat tím vzniku věkem podmíněné makulární degenerace. I v tomto programu volíte ostré vidění na jednu vzdálenost – na dálku nebo na blízko (většinou vidění bez brýlí na dálku a nutnost používání brýlí na blízko a na střední vzdálenost).
V rámci programu č.2 nabízíme čočku AcrySof® Single-Piece Natural od výrobce Alcon.

3. Program ostrého a kontrastního vidění

Implantace čiré, měkké (foldable), jednokusové, hydrofobní, monofokální čočky, žluté s asférickou optikou. Tato čočka nabízí stejné výhody jako žlutá čočka v programu č.2, ovšem navíc disponuje asférickou optikou, která umožňuje ostré vidění i v situacích, kdy jsou na oko kladeny zvýšené nároky, např. za šera či za zhoršených světelných podmínek. Speciální úprava čočky umožňuje kvalitní kontrastní vidění za všech okolností. Tuto vlastnost ocení hlavně aktivní lidé a řidiči. I v tomto programu volíte ostré vidění na jednu vzdálenost – na dálku nebo blízko (většinou vidění bez brýlí na dálku a nutnost používání brýlí na blízko a na střední vzdálenost).
V rámci programu č.3 nabízíme nitrooční čočky AcrySof® Single-Piece Natural IQ a Clareon® ve speciálním zavaděči AutonoMe® od výrobce Alcon a nitrooční čočku CT Lucia 611 PY a CT Asphina 404V od výrobce Zeiss.

4. Program ostrého a kontrastního vidění s řešením astigmatismu

Implantace čiré, měkké (foldable), jednokusové, hydrofobní, monofokální čočky k řešení astigmatismu. Tato čočka nabízí stejné výhody jako žlutá čočka s asférickou optikou z programu č.3. Speciální úprava čočky však umožňuje kvalitní kontrastní vidění za všech okolností i pro oko s nepravidelným zakřivením rohovky (tzv. astigmatismem). I v tomto programu volíte ostré vidění na jednu vzdálenost – na dálku nebo na blízko (většinou vidění bez brýlí na dálku a nutnost používání brýlí na blízko a na střední vzdálenost).
V rámci programu č.4 nabízíme nitrooční čočky AcrySof® Single-Piece Natural IQ Toric od výrobce Alcon a AT Torbi 709 M / MP od výrobce Zeiss.

5. Program plně funkčního vidění na dvě vzdálenosti

Implantace čiré, měkké (foldable), jednokusové, hydrofobní, bifokální čočky. Tato čočka s asférickou optikou a UV filtrem umožňuje ostré vidění do dálky a zároveň usnadňuje vidění do blízka či na střední vzdálenost bez nutnosti brýlí. Oční lékaři TOP ESTHETIC na základě speciálních vyšetření individuálně vyhodnotí, zda jste pro tuto čočku vhodným kandidátem.
V rámci programu č.5 nabízíme nitrooční čočku AcrySof® IQ ReSTOR od výrobce Alcon a nitrooční čočku AT LISA® 809 M od výrobce Zeiss pacientům, kteří preferují vidění bez brýlí na dálku a na blízko. Pro pacienty, kteří preferují vidění bez brýlí na dálku a spíše na střední vzdálenost, volíme nitrooční čočku AT LARA® od výrobce Zeiss.

6. Program plně funkčního vidění na dvě vzdálenosti s řešením astigmatismu

Implantace čiré, měkké (foldable), jednokusové, hydrofobní, bifokální čočky k řešení astigmatismu.
Tato čočka nabízí stejné výhody jako bifokální čočka z programu č.5, avšak umožňuje kvalitní vidění na dvě vzdálenosti i pro oko s nepravidelným zakřivením rohovky (tzv.astigmatismem).
V rámci programu č.5 nabízíme nitrooční čočku AcrySof® IQ ReSTOR Toric od výrobce Alcon a nitrooční čočku AT LISA® Toric 909 M / MP od výrobce Zeiss pacientům, kteří preferují vidění bez brýlí na dálku a na blízko. Pro pacienty, kteří preferují vidění bez brýlí na dálku a spíše na střední vzdálenost, volíme nitrooční čočku AT LARA® Toric od výrobce Zeiss.

7. Program plně funkčního vidění na všechny vzdálenosti

Implantace čiré, měkké (foldable), jednokusové, hydrofobní, multifokální-trifokální čočky. Tato čočka s asférickou optikou a UV filtrem umožňuje ostré vidění na všechny tři vzdálenosti, tedy do dálky, na střední vzdálenost i na blízko. Po implantaci této čočky naprostá většina pacientů nepotřebuje vůbec brýle. Oční lékaři TOP ESTHETIC na základě speciálních vyšetření individuálně vyhodnotí, zda jste pro tuto čočku vhodným kandidátem.
V rámci programu č.7 nabízíme nitrooční čočku AcrySof® IQ PanOptix od výrobce Alcon a nitrooční čočku AT LISA® Tri 839 MP od výrobce Zeiss.

8. Program plně funkčního vidění na všechny vzdálenosti s řešením astigmatismu

Implantace čiré, měkké (foldable), jednokusové, hydrofobní, multifokální-trifokální čočky k řešení astigmatismu. Tato čočka nabízí stejné výhody jako trifokální čočka z programu č.7, avšak umožňuje kvalitní vidění na všechny tři vzdálenosti i pro oko s nepravidelným zakřivením rohovky (tzv.astigmatismem). Po implantaci této čočky naprostá většina pacientů nepotřebuje vůbec brýle. Oční lékaři TOP ESTHETIC na základě speciálních vyšetření individuálně vyhodnotí, zda jste pro tuto čočku vhodným kandidátem.
V rámci programu č.8 nabízíme nitrooční čočku AcrySof® IQ PanOptix Toric od výrobce Alcon a nitrooční čočku AT LISA® Tri Toric 939 M / MP od výrobce Zeiss.

Zjistěte víceKontaktní formulář

Naše pobočky


Praha 9 – Letňany, Kyje

Počet poboček: 2
Vyberte pobočku


Praha 5 – Hůrka

Počet poboček: 1
Vyberte pobočku


Praha 4 – Modřany, Budějovická

Počet poboček: 2
Vyberte pobočku


Ml. Boleslav

Počet poboček: 3
Vyberte pobočkuAES Clinic

www.aesclinic.czFacebookLékaři Online