/**/ sluzby-operace_sedeho_zakalu - TOP Esthetic
 • Všechny naše oční ambulance i oční optiky jsou v běžném provozu pro standardní i akutní péči. V platnosti zůstávají i veškeré operační zákroky a estetické výkony. Na všech našich pobočkách přijímáme nové pacienty. Máme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami.

 • Operace šedého zákalu

  Co je šedý zákal,
  neboli katarakta?


  Jednoduše řečeno katarakta je “zkalení“ normálně čiré čočky v oku. Čočka je umístěná hned za duhovkou. Funguje tak, že zachycuje obrazy viděného, zaostřuje světla, barvy a tvary předmětů zobrazujících se na sítnici. Sítnice dále vysílá obrazy do mozku. Čočka se může zkalit natolik, že nepropouští dostatečně světlo s obrazy k sítnici, a proto jsou ostré obrazy vnímány rozmazaně. To je příčina, proč brýle nebo kontaktní čočky, které dosud pomáhaly při čtení nebo při pohledu do dálky, již nepomáhají a tuto situaci není možné zlepšit ani zesílením či jinou změnou dioptrií v brýlích či kontaktních čočkách.

  V 90 % případů je zákal způsoben přirozeným procesem stárnutí čočky a nejčastěji se s ním setkáváme po 60.roce věku. Může se ovšem objevit i v mladším věku, stejně jako může být vrozený. Vlastní podstata vzniku zkalení čočky není dosud zcela objasněna, hlavními rizikovými faktory je především věk, dlouhodobé užívání některých léků ( např. kortikoidů), cukrovka, některá celková onemocnění, úraz oka či kouření.

  Zjistěte více  Kontaktní formulář
  Kontaktní formulář slouží pro obecné dotazy či zprávy. K objednání prosím využijte objednací formulář.


  Naše pobočky


  Praha 9 – Letňany, Kyje

  Počet poboček: 2
  Vyberte pobočku


  Praha 5 – Hůrka

  Počet poboček: 1
  Vyberte pobočku


  Praha 4 – Modřany, Budějovická

  Počet poboček: 2
  Vyberte pobočku


  Ml. Boleslav

  Počet poboček: 3
  Vyberte pobočku  AES Clinic

  www.aesclinic.cz  Facebook  Lékaři Online