Refrakční operace pro odstranění brýlí

Komu je tato
operace určena?


Pokud jste dosáhli věku 45 let a trpíte krátkozrakostí, dalekozrakostí či presbyopií a chcete se zbavit brýlí, právě pro Vás je určena tzv. refrakční lensektomie. N rozdíl od laserových zákroků, kdy se mění tloušťka či zakřivení rohovky, refrakční lensektomie upravuje dioptrické poměry v oku výměnou původní čiré lidské čočky za umělou nitrooční čočku předem určené dioptrické síly. Refrakční lensektomii obecně nedoporučujeme lidem mladším 40ti let, kdy je ještě zachována schopnost akomodace (schopnost čočky změnou svého tvaru umožnit zaostřování pohledu na různé vzdálenosti).

Proč je čočka
tak důležitá?

Čočka je umístěná v oku hned za duhovkou. Funguje tak, že zachycuje obrazy viděného, zaostřuje světla, barvy a tvary předmětů zobrazujících se na sítnici. Sítnice dále vysílá obrazy do mozku. Čočka je velmi důležitou částí optického aparátu oka. Aby oko vidělo ostře musí paprsky světla přicházející do něj dopadat přesně do místa nejostřejšího vidění na sítnici. To znamená, že správný poměr mezi délkou oka a optickou lomivostí musí být zachován. To, že u některých vad oka není v rovnováze je v důsledku dědičných a vývojových vlivů. Oko je tedy příliš dlouhé či naopak krátké a tím pádem optická lomivost posunuta. V důsledku toho vzniká tzv. refrakční vada a tedy potřeba brýlí.

Princip operace

Principem léčby krátkozrakosti, dalekozrakosti či presbyopie u této operace je odstranění původní čiré čočky z oka (tzv. refrakční lensektomie) a její náhrada za umělou čočku předem určené dioptrické síly.
Naši lékaři při podrobném předoperačním vyšetření určí hodnotu implantované čočky, čímž umožní vykorigovat dioptrickou vadu. Výsledkem je kvalitní vidění na zvolenou vzdálenost bez brýlí. V případě multifokální čočky komfortní vidění na všechny vzdálenosti bez brýlí. Nitrooční čočky jsou vyrobeny z biokompatibilního materiálu. Oko je tedy dobře přijímá, nevyžadují žádnou pooperační péči.

Zjistěte víceKontaktní formulář

Naše pobočky


Praha 9 – Letňany, Kyje

Počet poboček: 2
Vyberte pobočku


Praha 5 – Hůrka

Počet poboček: 1
Vyberte pobočku


Praha 4 – Modřany, Budějovická

Počet poboček: 2
Vyberte pobočku


Ml. Boleslav

Počet poboček: 3
Vyberte pobočkuAES Clinic

www.aesclinic.czFacebookLékaři Online